ostre-ciecie.pl

finanse, praca, uroda, podróże

kamperem po USA
Lifestyle

Kamperem po USA – przygoda ja z amerykańskiego filmu

Podróż kamperem daje możliwość przeżycia prawdziwej przygody. Aby cieszyć się poczuciem wolności, poczuć wiatr we włosach i jeździć, dokądkolwiek i kiedykolwiek się zapragnie, bez żadnych wiązań, warto wybrać się kamperem po USA.
Co może być bardziej ekscytującego i wartościowego niż wyprawa po krainie wolności?

Jak w amerykańskim filmie

To, co może wydawać się nieciekawe, szybko zamienia się w ekscytującą podróż. Przede wszystkim, nie trzeba się martwić o zakwaterowanie. Można delektować się wolnością, podziwiać widoki i zwiedzać ciekawe miejsca. Wystarczy wsiąść i jechać, aby odbyć podróż rodem z amerykańskich filmów.

Kamperem po USA

Wynajem kampera jest bardzo modny i coraz więcej osób korzysta z tej formy spędzania wakacji. Podróżowanie kamperem zapewnia całkowitą elastyczność. Można zwiedzać świat bez konieczności dostosowywania się do czasu, finansów i lokalnych wymagań hoteli. Jedno jest pewne – mobilny dom to czysta wolność. Jeżeli ktoś ma ochotę spędzić ekscytujące wakacje z rodziną lub samodzielną przygodę to kamper jest właściwym wyborem.

Wynajem kampera – co wziąć pod uwagę?

W USA jest wiele firm oferujących wynajem przyczep stacjonarnych i kamperów. Bez trudności można znaleźć idealnego kampera, odpowiadającego indywidualnym potrzebom.
W ofercie są różne pakiety cenowe, w zależności od wielkości pojazdu, dodatkowego wyposażenia i liczby osób. Rezerwacji dokonuje się bezpośrednio lub online.
Generalnie lepiej jest dokonać rezerwacji z wyprzedzeniem przez Internet, zamiast wynajmować na miejscu „poza utartymi szlakami”. Jest to zdecydowanie najbezpieczniejsza opcja.

Ważne ubezpieczenie

Bardzo ważnym aspektem jest ubezpieczenie. Z reguły ubezpieczenie OC jest tutaj obowiązkowe, ale w najgorszym przypadku często to nie wystarcza. Warto wykupić ubezpieczenie rozszerzone, które zapewnia ochronę również w sytuacji wypadku nie ze swojej winy. Zdarza się czasem, że osoba, która spowodowała wypadek, ucieka. Szersza ochrona jest istotnym zabezpieczeniem.
Można ubezpieczyć prawie wszystko i tylko od klienta zależy, na co się zdecyduje. Ubezpieczenie nie obejmuje jedynie uszkodzeń dachu.

Pakiety mil

Warto z góry zaplanować trasę i orientacyjną liczbę mil. Potem najlepiej dodać jeszcze kilka dodatkowych mil. Często wypada coś niespodziewanego albo znajomi z kempingu polecają coś ciekawego, wartego obejrzenia. To wymaga przejechania dodatkowych kilometrów. Małe objazdy są częścią nieograniczonego poczucia wolności i zwykle są tego warte. Należy pamiętać, że kilometry przejechane ponad te, które zostały wcześniej zarezerwowane, są znacznie droższe.