ostre-ciecie.pl

finanse, praca, uroda, podróże

rozjaśniacze do włosów
Lifestyle

Kiedy i jak należy stoswać rozjaśniacze do włosów?

Mimo upływu lat, rozjaśniacze włosów wciąż cieszą się dużą popularnością wśród osób, którym zależy na zmianie wyglądu swoich włosów. Wynika to w dużej mierze między innymi z łatwości w użyciu tego typu środków. Mimo to wciąż wiele osób nie wie, w jaki sposób stosować tego typu środki. Niewiedza ta może doprowadzić między innymi do uszkodzenia włosa. Warto więc przyjrzeć się nieco bliżej kwestii tego, jak należy wykorzystywać rozjaśniacze do włosów.

Jak należy używać rozjaśniacz do włosów?

Jedną z podstawowych kwestii, jeżeli chodzi o rozjaśniacze, jest ich odpowiednie nakładanie. W tym celu należy przede wszystkim zapoznać się z zaleceniami producenta. Preparaty rozjaśniające różnią się bowiem między innymi czasem nakładania, czy też stopniem rozjaśnienia. Między innymi z tych właśnie powodów nie można jednoznacznie określić, jak należy nakładać dany preparat rozjaśniający. Można jednak w dużym uogólnieniu stwierdzić, że przed przystąpieniem do nakładania rozjaśniacza, włosy powinny być przede wszystkim dokładnie umyte, a następnie wysuszone. W przeciwnym wypadku równomierne nakładanie może być znacznie utrudnione, a często wręcz niemożliwe. Warto też w trakcie jego nakładania co około 5-10 minut kontrolować uzyskane efekty. Czasami bowiem okazuje się bowiem, że na przykład dany rozjaśniacz działa intensywniej, niż deklaruje to producent w ulotce lub na opakowaniu. W ten sposób można uniknąć wielu różnego rodzaju komplikacji, mogących skutkować między innymi nieestetycznym wyglądem włosów.

Kiedy nie należy stosować rozjaśniaczy do włosów?

Istnieją również sytuacje, kiedy stosowanie rozjaśniaczy jest niezalecane. Należą do nich między innymi:

  • Widoczne uszkodzenia włosów, na przykład wyniku farbowania. Ich rozjaśnianie może bowiem dodatkowo pogorszyć ich stan

  • Kiedy skóra jest podrażniona lub wrażliwa na działanie środków chemicznych. Dotyczy to w szczególności różnego rodzaju stanów alergicznych lub zapalnych

  • W przypadku przechodzenia skomplikowanych zabiegów medycznych, takich jak na przykład chemioterapia, czy też przeszczep włosów.

Oraz wielu innych sytuacjach, określonych przez producenta danego preparatu. Ponadto rozjaśniaczy nie należy również stosować, będąc w ciąży, lub też w okresie karmienia piersią. Może się bowiem okazać, że zawarte w rozjaśniaczu substancje chemiczne, negatywnie wpłyną na rozwój dziecka, oraz zdrowie matki. Między innymi z tych właśnie powodów warto dokładnie zapoznać się ze składem chemicznym danego rozjaśniacza oraz zaleceniami jego producenta.