ostre-ciecie.pl

finanse, praca, uroda, podróże

rodzaje brody
Lifestyle

Jakie rodzaje brody są modne w obecnym sezonie?

Piękna i zadbana broda od wielu lat jest jednym z najbardziej charakterystycznych elementów męskiego wizerunku. W dzisiejszych czasach na zapuszczenie brody coraz częściej decydują się nie tylko starsi panowie, ale również młodzi mężczyźni. Dzięki umiejętnie dobranej brodzie można ukryć wszelkie niedoskonałości twarzy i uwypuklić największe atuty twarzy. Dowiedz się jakie rodzaje brody są najmodniejsze.

O czym należy pamiętać?

W pierwszej kolejności należy wspomnieć oczywiście o tym, że brodę należy umiejętnie dobrać do kształtu twarzy. Jak powszechnie wiadomo kształt twarzy ma bezpośredni wpływ nie tylko na wybór fryzury męskiej, ale również na wybór zarostu. Niestety źle dobrany zarost i wąsy mogą podkreślić to, co w rzeczywistości chcemy zakryć. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z pomocy doświadczonego stylisty. Warto kierować się nie tylko aktualnymi trendami, ale również indywidualnym gustem.

rodzaje brody

Jakie rodzaje brody są godne uwagi?

W 2022 roku największym zainteresowaniem cieszy się oczywiście pełna broda. Jest to idealny wybór dla panów, którzy chcą postawić na klasykę. Pełna broda musi oczywiście posiadać wąsy. Pamiętać należy o tym, że pełna broda idealnie pasuje przede wszystkim do twarzy trójkątnej. Najważniejsze jest to, aby broda pokryła całą twarz. Odkryta może zostać jedynie szyja oraz górne części policzków. To właśnie w tych częściach ciała należy dokładnie zgolić zbędne włoski. Dla panów na wysokich stanowiskach najlepszym wyborem jest krótsza wersja pełnej brody. Dodaje ona szyku i elegancji.

Rodzaje brody – zarost typu kotwica

W 2022 roku bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się również zarost typu kotwica. Jest to najlepszy wybór dla odważnych mężczyzn, którzy chcą wyróżnić się z tumu i zwrócić na siebie uwagę. Pamiętać należy jednak o tym, że opisywany rodzaj brody wymaga systematycznej pielęgnacji. Jak sama nazwa wskazuje zarost swoim kształtem do złudzenia przypomina kotwicę. Popularna kotwica przypadnie do gustu mężczyzną o prostokątnych i podłużnych twarzach.

broda rodzaje

Trzydniowy zarost

Opisując najpopularniejsze rodzaje brody należy wyróżnić również trzydniowy zarost. Jeszcze kilka lat temu tego typu zarost kojarzony był wyłącznie z niechlujstwem. W dzisiejszych czasach sytuacja zmienia się o 180 stopni. Bardzo wiele kobiet gustuje w mężczyznach z trzydniowym zarostem. Olbrzymim atutem zarostu trzydniowego jest to, że pasuje on każdemu mężczyźnie. Warto wyposażyć się w porządny trymer do brody z wymiennymi nakładkami. Dzięki niemu będzie można regulować długość zarostu i nadać mu odpowiedni kształt. Kilkudniowy zarost jest dobrym wyborem dla tych panów, którzy nie chcą zapuszczać długiej brody.

Cenne wskazówki

W 2022 roku brody męskie są bardzo modne i według wielu doświadczonych stylistów sytuacja ta nie zmieni się w najbliższym czasie. Jeżeli wybierzemy już odpowiedni rodzaj brody to warto sięgnąć po sprawdzone kosmetyki do pielęgnacji brody. Dzięki kosmetykom i odpowiednim akcesoriom możliwe będzie skorygowanie rysów twarzy. Na rynku pojawia się coraz więcej doświadczonych barberów, którzy pomogą w stworzeniu wymarzonej brody.