ostre-ciecie.pl

finanse, praca, uroda, podróże

Jak dbać o skórę w okresie letnim
Uroda

Jak dbać o skórę w okresie letnim?

Lato to upragniony czas dla wielu osób. Beztroskie wakacje, piękne słońce i Błękitna woda, to wszystko czego potrzebujesz latem. Nie zapominaj jednak o swojej skórze, która potrzebuje wtedy wyjątkowej ochrony.

Czy wiesz, czym jest fotostarzenie się skóry?

Fotostarzenie się skóry to inaczej Proces degeneracji skóry i jej uszkodzeń, który powstaje na skutek promieniowania ultrafioletowego. Wszelkie uszkodzenia skutkują potem zmianami na skórze właśnie w tych miejscach, które są wystawione na działanie słońca. Najbardziej narażona jest nasza twarz i to na niej pojawia się najwięcej zmarszczek wraz z upływem czasu. Nie jest to przypadek bo promienie słoneczne są odpowiedzialne za 80% oznak starzenia się. Tak naprawdę dbanie o skórę, w dużej mierze powinno opierać się głównie na ochronie przed słońcem i intensywnym nawilżaniu. Jeśli ograniczymy skutki promieniowania słonecznego, skóra będzie wolniej ulegała degeneracji i dłużej będzie miała lepszą kondycję. Kremy z wysokim filtrem są niezbędne w codziennej pielęgnacji, a szczególnie latem. Niezależnie od tego czy opalamy się specjalnie, czy też idziemy tylko na spacer czy do sklepu, trzeba nakładać na twarz krem z wysokim filtrem najlepiej SPF 50. A co daje krem do twarzy spf 50? Krem z takim filtrem wydłuża 50 razy bezpieczny czas opalania się dla naszej skóry. Jest to najwyższa ochrona i taką właśnie należy stosować.

Co jeszcze należy wiedzieć o fotostarzeniu się?

Kiedy narażamy się na wpływ promieniowania słonecznego, promienie UV uszkadza ją komórki organizmu, a tym samym przyspiesza się proces starzenia. Można wyróżnić tutaj dwa procesy związane z tym zjawiskiem. Pierwszy to działanie promieniowania UVA, kiedy to powstają wolne rodniki, zapoczątkowujące dalsze zmiany w skórze. Drugi proces to promieniowanie UVB, które uszkadza DNA. Poza tym wystawianie skóry na słońca może powodować przebarwienia i sprawia, że skóra wolniej się regeneruje. Pojawiają się zmiany w naskórku, ale także w skórze właściwej. Skóra produkuje melanina jest to mechanizm obronny przed promieniowaniem UV, tak właśnie powstaje opalenizna. czy wiesz, jakie są oznaki fotostarzenia na skórze? Skóra staje się sucha i szorstka, bo słońce uszkadza warstwę hydrolipidową naskórka. Poza tym pojawiają się zmiany barwnikowe, a skóra traci elastyczność i jędrność. Promienie słoneczne uszkadza ją włókna skóry, co z kolei prowadzi do powstawania zmarszczek i bruzd.

A co mogę zrobić, aby chronić skórę przed słońcem?

W trakcie porannej pielęgnacji, najlepiej wybrać krem, który nie tylko zawiera substancje nawilżające, ale i wysokie filtry. Dobry wybór to fluid UV SPF 50 z witaminą C, który zapewnia wysoką ochronę dla skóry twarzy. Witamina C wpływa na zmniejszenie zmarszczek i ma właściwości przeciwutleniające, a wysoki filtr sprawia, że skóra nie ulega oparzeniom i jest bardzo dobrze chroniona przed słońcem. Witamina C jako naturalny antyoksydant, dodatkowo rozświetla skórę i nadaje jej blask. Przy porannej pielęgnacji dostarczysz skórze wszystkich potrzebnych składników. Pamiętaj o tym, że profilaktyka przeciwzmarszczkowe, to także ochrona przed słońcem. Jeśli niwelujesz skutki fotostarzenia się, zapobiegasz zmarszczkom.

Materiał zewnętrzny