ostre-ciecie.pl

finanse, praca, uroda, podróże

Skin cycling
Uroda

Skin cycling, czyli jak zadbać o skórę w zaledwie cztery dni?

Skin cycling to nowy trend w pielęgnacji skóry, który opiera się na złuszczaniu, aktywnych substancjach i retinolu. Cały cykl trwa cztery wieczory i jego założenie jest takie, aby dostarczać skórze dokładnie tych substancji, których potrzebuje. Co jeszcze musisz wiedzieć o takiej pielęgnacji?

Poznaj skin cycling, czyli przemyślany sposób na szybką poprawę kondycji skóry

Wiele kobiet używa kosmetyków w nieodpowiedniej kolejności lub stosuje substancje aktywne w zbyt dużym stężeniu. Odpowiedzią na taki problem jest właśnie skin cycling, który opiera się na krótkim cyklu pielęgnacyjnym. Mimo tego, że trwa tylko 4 dni, dostarcza skórze w tym czasie odpowiednich składników rozłożonych w pewnej kolejności. Efektem takiej pielęgnacji będzie gładka, promienna i nawilżona skóra, bez efektu przesuszenia czy podrażnienia. Cały proces to powtarzalne czynności takie jak; złuszczanie, aktywna pielęgnacja z retinoidami i podwija regeneracja. Do tych zaleceń dodaje się również ochronę przed słońcem i stosowanie antyoksydantów. Założeniem całego cyklu jest efektywna pielęgnacja, ale bez nadmiernej ilości kosmetyków, tylko dokładnie takiej, jakiej potrzebuje skóra.

Jak dostosować cały cykl do swojej skóry?

Tak naprawdę skin cycling nie jest nowym założeniem, tylko uporządkowaniem reguł j pielęgnacji i rozłożeniem ich w określonym czasie. Ta metoda jest szczególnie cenna dla osób, które mają szarą, zmęczoną cerę i nie mogą pozbyć się zaskórników. Poza tym jest to ona dedykowana tym osobom, które chcą stosować skuteczną profilaktykę przeciwzmarszczkową. Oczywiście założenia tej pielęgnacji mogą, a nawet powinny być modyfikowane, pod konkretne potrzeby skóry. Jeśli zauważysz, że Twoja skóra zareaguje zbyt mocno na złuszczanie, wtedy okres regeneracji może być wydłużony. Uważna obserwacja potrzeb skóry to podstawa w takim schemacie, bo czasami trzeba ją przyzwyczaić do mocniejszych kosmetyków takich jak kwasy czy retinol.

Poznaj 4-dniowy cykl pielęgnacji skóry krok po kroku

Jeśli zastanawiasz się, na czym polega skin cycling, to odpowiedź jest bardzo prosta. Każdy dzień jest nastawiony na inny typ pielęgnacji. Pierwszego dnia stawia się na złuszczanie, przy użyciu różnego rodzaju kwasów owocowych takich jak AHA czy BHA. Mają one właściwości złuszczające, nawilżające, ale także redukują zaskórniki i stany zapalne. Są dobre dla początkujących w tym temacie. Z kolei dla bardziej doświadczonych osób, można spokojnie stosować kwas salicylowy, glikolowy lub migdałowy. Dzień drugi to nastawienie na retinol, czyli jeden z bardziej skutecznych składników przeciw starzeniu się skóry. Jego główna zaleta to pobudzanie produkcji kolagenu i elastyny, złuszczanie i pobudzanie odnowy komórkowej. Należy go stosować z umiarem bo może podrażniać i wywołać reakcję alergiczną. Wskazane jest zaczynanie od małych ilości i stopniowe zwiększanie stosowanego retinolu. Kolejne dwa dni to nawilżanie skóry i jej regeneracja, po wcześniejszych zabiegach złuszczania i działania kwasami. Odbudowanie warstwy hydrolipidowej jest tutaj bardzo ważne, a najłatwiej można to zrobić przy użyciu produktów z kwasem hialuronowym.

Materiał zewnętrzny