ostre-ciecie.pl

finanse, praca, uroda, podróże

Trendy 2022 w męskim zaroście
Uroda

Trendy 2022 w męskim zaroście – co już niedługo będzie modne?

Zapuszczanie trzydniowego zarostu, gęsta i długa broda, czy może krótki i odpowiednio przystrzyżony zarost – co będzie modne w nadchodzącym roku. Poznajcie trendy na 2022 rok. Podpowiemy też jak dbać o zarost, by zawsze nienagannie się prezentował. Co już niedługo będzie modne? A co będzie już passe.

Monkey tail tylko chwilową modą

Na początku 2021 roku pojawił się trend, który zdziwił wszystkich, a mianowicie broda prezentująca się tak, jakby ktoś chciał zgolić zarost, ale w połowie golenia brody się rozmyślił. Mowa o monkey tail, czyli małpim ogonku. Ta broda prezentowała się osobliwie, dlatego niewielu mężczyzn się na nią decydowało. Raczej była królową memów niż mody ulicznej, choć zdarzali się tacy, którzy raczej dla hecy taki zarost wybierali. Obecnie stawia się na bardziej symetryczne rozwiązania, wszak broda ma służyć modelowaniu rysów twarzy. Na jakie brody warto zatem się zdecydować? Nie musi być wcale nudno, bo nawet symetryczne brody mogą mieć nietuzinkowe kształty.

Postaw na odpowiednie trymowanie i krótki zarost

Kilkudniowy zarost zawsze jest na czasie. Nie inaczej będzie w 2022 roku. Wykonanie takiego zarostu jest stosunkowo łatwe, jednak aby dobrze się prezentował broda musi być pełna, bardzo krótka, ale jednak zasłaniająca większą część policzków, brodę, część szyi. Ponadto może mieć różne długości trymowania, począwszy od bardzo krótkiego kilkumilimetrowego przez ok. centymetrowy zarost. Ważna jest dbałość o to, by kierunek wzrostu włosa był odpowiedni, zatem koniecznie zaopatrz się w peeling drobnoziarnisty i wykonuj go regularnie, stosuj wcześniej gorący ręcznik, a dzięki temu unikniesz wrastających włosków. Przyda się także dobry olejek do brody. Aby zachować równe linie sięgnij po grzebień z linijką, a także maszynkę do golenia męskiego zarostu. W ten sposób uzyskasz linie proste lub ukośne.

Wybierz zarost w wersji kozia bródka z brodą na linii szczęki jak Leonardo di Caprio

Ciekawym pomysłem na nietuzinkowy zarost może być połączenie koziej bródki z zarostem na linii szczęki. W tym przypadku broda jest dłuższa, ale zaczyna się na linii szczęki i w tym miejscu na środku łączy z kozią bródką. Takie rozwiązani prezentuje się zaskakująco dobrze w przypadku mężczyzn, którzy mają okrągły kształt twarzy jak Leonardo di Caprio. Taką brodę dodatkowo warto prostować. Znajdziesz prostownice do brody, które nie są drogim akcesorium i prawdziwym must have brodacza, który w 2022 roku chce zadbać o długą, gęstą i prostą brodę. Taki kształt brody jest wymagający i stale trzeba zarówno przycinać, trymować, jak i golić newralgiczne miejsca. Do tego ostatniego celu sprawdzą się maszynki do golenia dla mężczyzn na żyletki z regulowanym ostrzem, które zapewnią precyzję ruchu i doskonały efekt.

Balbo, czyli broda typu podkowa

Chcesz mieć oryginalną brodę przypominającą podkowę lub kotwicę? W takim razie broda typu Balbo może być doskonałym wyborem właśnie dla Ciebie. Ma bardzo specyficzną budowę i występuje w wersji z wąsami, które są opadające. Broda jest jakby ich lustrzanym odbiciem, bo tworzą ją od góry podwójne łuki, połączone ze sobą prostokątnym kształtem, które u dołu układają się na kształt jednego łuku. Tworzą krótką brodę zachodzącą lekko na szyję. Jest ona bardzo elegancka, a przy tym nietuzinkowa. Pasuje nie tylko dojrzałym mężczyznom, ale również tym ok. 30 roku życia, którzy w tym wieku mogą już pochwalić się gęstym zarostem. Do pielęgnacji takiego zarostu najlepiej sprawdza się wosk do brody.

Van Dyke dla osób z fantazją

Nasza ostatnia propozycja modnej brody na 2022 rok to ta inspirowana imagem flamandzkiego malarza, czyli Van Dyke. W tym przypadku wąsy są opadające, ale na końcówkach podniesione do góry. Taki efekt można uzyskać przy użyciu wosku do brody i wąsów. Bródka tutaj nie łączy się z wąsami. Zaczyna się zaraz pod ustami, tworzy mały kwadracik, który rozszerza się na dwie ukośne linie z każdej strony, sięgające aż do podbródka. Broda na linii żuchwy jest nieco szersza, jednak w dalszym ciągu jest to dość mała, ale dłuższa i zaokrąglona u dołu bródka.

Modne brody w 2022 roku mogą mieć klasyczny lub bardziej oryginalny kształt. Wybór należy do Was.