ostre-ciecie.pl

finanse, praca, uroda, podróże

jazda na rowerze kcal
Lifestyle

Jazda na rowerze kcal – pedałowanie na odchudzanie

„Nie ma czegoś takiego jak zła pogoda, tylko złe ubranie” – to powiedzenie, które znają wszyscy zapaleni kolarze. Coraz więcej osób, bez względu na warunki pogodowe wybiera rower jako środek transportu. Dzięki rowerowi można zaplanować swój dzień co do minuty. Ale z jakich jeszcze powodów warto wybrać ten dwukołowy pojazd?

Zdrowie na dwóch kołach

Żyjemy w społeczeństwie performatywnym, które wymaga od nas coraz więcej. Rosnące wymagania zawodowe, prywatne spotkania i gorączkowe życie w mieście oznaczają, że ludzie są coraz bardziej zestresowani i z trudem radzą sobie presję. Skutkiem są dolegliwości fizyczne, takie jak wysokie ciśnienie krwi i zaburzenia rytmu serca. W dłuższej perspektywie przewlekły stres może również prowadzić do wypalenia zawodowego, a nawet depresji. Dlatego ważne jest, aby poważnie potraktować pierwsze sygnały ostrzegawcze organizmu – czy to bezsenność, niepokój, zamartwianie się lub niemoc – i starać się osiągnąć lepszą równowagę między życiem zawodowym a prywatnym. Istnieje wiele sposobów na zmniejszenie stresu. Jazda na rowerze jest wyjątkowo skuteczna – zdecydowanie wzmacnia psychikę. Pedałowanie podczas jazdy na rowerze stabilizuje psychikę i poprawia nastrój rowerzysty.
Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu ma wiele pozytywnych zalet:

– wzrost uwalniania hormonów szczęścia,
– zmniejszenie stresu,
– poprawa świadomości ciała,
– równowaga emocjonalna,
– utrata kalorii i spadek wagi.

Ci, którzy są zestresowani lub zagrożeni wypaleniem, zdecydowanie powinni spróbować jazdy na rowerze. Oczyszcza umysł i daje poczucie wolności.

Jazda na rowerze to trening całego ciała

Jazda na rowerze ma pozytywny wpływ nie tylko na zdrowie psychiczne, ale także fizyczne. Osoby regularnie jeżdżące na rowerze zmniejszają o połowę ryzyko otyłości, chorób serca lub cukrzycy. Jazda na rowerze jest świetnym i zdrowym treningiem całego ciała.
Rytmiczne pedałowanie podczas jazdy równomiernie wypełnia płuca tlenem. W ten sposób jazda na rowerze zapobiega infekcjom i chorobom układu oddechowego.

Jazda na rowerze kcal

Jazda na rowerze to świetny trening odchudzający. Ci, którzy chcą schudnąć, powinni regularnie jeździć na rowerze. Pedałowanie stymuluje metabolizm tłuszczów, rozkłada cholesterol i pozwala spalać około 400 kcal na godzinę. To sprawia, że ​​sport jest idealnym sposobem zapobiegania otyłości. Dzieje się tak również dlatego, że jazda sprzyja budowaniu mięśni w całym ciele. Im więcej mięśni ma dana osoba, tym więcej energii jest spalane nawet w stanie spoczynku.