ostre-ciecie.pl

finanse, praca, uroda, podróże

jak zmotywować się do ćwiczeń
Lifestyle

Jak zmotywować się do ćwiczeń? – kilka porad

Wysiłek fizyczny i regularne ćwiczenia nie tylko korzystnie wpływają na sylwetkę, ale i poprawiają zdrowie, kondycję oraz dostarczają do mózgu potrzebną dopaminę. Nawet znając te plusy ćwiczeń, nie każdy odnajduje w sobie chęć by zacząć ćwiczyć. Jak zmotywować się do ćwiczeń?

Siłownia czy dom?

Ćwiczyć można na wiele sposobów. Jedni czują się zmotywowani na siłowni, ponieważ są tam otoczeni ludźmi, którzy bezustannie ćwiczą. Pomaga to samemu się zmotywować i podjąć się codziennego wysiłku albo takiego wykonywanego kilka razy w tygodniu. Na siłowni mamy dostęp również do profesjonalnych sprzętów, które pomogą zrzucić zbędne kilogramy, poprawić kondycję i zbudować tkankę mięśniową tam gdzie nam zależy. Przy tym fachowa pomoc trenerów może okazać się niezastąpiona. Pracownicy siłowni pomogą nie tylko w używaniu jakiegoś sprzętu, ale mogą również służyć radą w kwestii ćwiczeń fizycznych i zdrowia. To również świetna okazja by zatrudnić trenera, który dobierze odpowiednią do nas serię ćwiczeń oraz dietę. Mając nad sobą osobę, która będzie pilnować naszych postępów w tym temacie, można łatwiej się zmotywować.
Dla innych wyjście na siłownię wiąże się ze stresem albo niepotrzebnym wydatkiem. Z tego powodu można wybrać aktywności fizyczne, które można wykonywać w domu albo na świeżym powietrzu, jak jazdę na rowerze. Zależy to od osobistych predyspozycji. W domu można ćwiczyć ze specjalnymi do ćwiczeń aplikacjami na telefon albo wirtualnymi trenerami. Jest to wyjście o wiele wygodniejsze i tańsze niż zwykła siłownia. Sprawdzą się również różnego rodzaju filmiki dostępne w Internecie, gdzie można ćwiczyć ze znanymi trenerami.

Rutyna

Jeśli coś staje się codzienną aktywnością, którą wykonujemy niemal mechanicznie i z przyzwyczajenia, nie sprawia ona nam tyle problemu. Po zaplanowaniu sobie godziny na codzienne ćwiczenia łatwiej jest się zmotywować i pozostać przy tym postanowieniu. Porę można wybrać dowolną, taką jaka będzie pasować do naszego harmonogramu dnia. Dla jednych poranek będzie odpowiednim czasem, dla innych wieczór, gdy po powrocie z pracy lub szkoły chwilę się odpocznie. Wciągając ćwiczenia w swoją rutynę sprawi się, że będzie to czynność wykonywana bezwolnie. Ćwiczenia staną się codziennością oraz zajęciem, które pozwoli oczyścić umysł.

Towarzystwo przy ćwiczeniach

Czasami motywacja może płynąć od drugiej osoby. W naszym otoczeniu może być wiele osób, które tak jak my są chętne by włączyć do swojego życia aktywność fizyczną. Może być to przyjaciółka, brat albo znajomy z pracy. Wtedy wystarczy znaleźć czas w tygodniu na ćwiczenia oraz aktywność, która interesuje obie strony.