ostre-ciecie.pl

finanse, praca, uroda, podróże

gdzie na wakacje w Polsce
Podróże

W jakie miejsca warto się wybrać na wakacje w Polsce?

Niedługo zaczynają się wakacje więc teraz nadchodzi odpowiedni czas na znalezienie ciekawych ofert wypoczynkowych.

Jak zaplanować wakacje w Polsce?

Planując wakacje dobrze jest zastanowić się nad tym, który region naszego kraju chcemy zwiedzić. Taka decyzja pomoże nam w wyborze odpowiednich miejsc urlopowych. Kolejnym krokiem jest przejrzenie listy dostępnych obiektów oraz sprawdzenie opinii innych osób, które korzystały już z danego ośrodka. Oprócz tego warto zapytać się co wchodzi w cenę pobytu lub za jakie rzeczy musimy dodatkowo zapłacić.

Gdzie na wakacje w Polsce? – wakacje w górach

Góry są jednym z najczęściej wybieranych miejsc na spędzenie wakacji. Jak wiadomo do najpopularniejszych możemy zaliczyć Zakopane, jednak opisane tu zostaną zupełnie inne miejsca.
– Jura Krakowsko – Częstochowska – jest bardzo malowniczym regionem, który posiada wiele atrakcji. Wybierając się w to miejsce każda osoba znajdzie coś dla siebie. Do głównych atrakcji tego miejsca zaliczamy: Ojcowski Park Narodowy oraz zamek w Pieskowej Skale. Jeżeli interesują nas wyprawy rowerowe możemy przejechać Orlim Szlakiem, który posiada, aż 163 km trasy z niesamowitymi widokami.
– Szklarska Poręba – miejsce bardzo piękne, jednak często zapomniane przez niektórych turystów. W tym miejscu możemy zwiedzić największy wodospad w Karkonoszach, albo wybrać się na wędrówkę do Śnieżnych Kotłów lub Szrenicy. Oprócz tego możemy skorzystać z organizowanych wycieczek do Pragi.

Wakacje nad jeziorem

Nie od dzisiaj wiadomo, że Mazury są nazywane Krainą Tysiąca Jezior. Wybierając się nad jezioro oprócz zwiedzania miejscowości czekają na nas takie atrakcje jak: windsurfing, narty wodne lub wycieczka kajakiem czy łodzią.
– Wiel na Kaszubach – jest propozycją dla osób ceniących sobie spokój i odpoczynek. Kalwaria Wielewska jest położona obok jeziora i kusi turystów wieczornymi spacerami o zachodzie słońca.
– Mikorzyn Wielkopolski – w tym miejscu można spróbować swoich sił w wybranych sportach wodnych. Miejsce to jest także kawałkiem ze 687,9 km trasy Wielkiej Pętli Wielkopolski. Dla osób posiadających uprawnienia na prowadzenie łodzi ten szlak może okazać się spełnieniem marzeń.

Wakacje nad morzem

Wakacje nad morzem są wybierane jako jedne z najczęstszych, a do ciekawych miejscowości możemy zaliczyć:
– Koszalin – miejsce idealne na odpoczynek oraz aktywne spędzenie urlopu. Miasto to nie jest położone nad samym morzem, ale bez problemu można dojechać do plaży np: w Mielnie czy Sarbinowie. Dzięki temu oprócz Koszalina zobaczyć możemy także Mielno z pięknym jeziorem Jamno, czy Łazy lub Unieście.
Niechorze – ciekawa miejscowość, gdzie latem na Alei Różanej kwitną różnokolorowe róże. Oprócz tego Niechorze kusi piaszczystą plażą, a wieczorem można udać się na występ do Amfiteatru.

Podsumowując, ciekawych i wartych zobaczenia miejsc w Polsce jest bardzo dużo, dlatego warto spędzić wakacje właśnie w naszym kraju.