ostre-ciecie.pl

finanse, praca, uroda, podróże

kosmetyczka do samolotu
Podróże

Kosmetyczka do samolotu – co spakować?

Wakacje to przyjemny czas relaksu i zasłużonego odpoczynku. Zanim jednak będzie się opalało na piaszczystych plażach albo zwiedzało lokalne muzea, trzeba dotrzeć do celu naszej podróży. Najbardziej problematyczny, a zarazem najszybszym środkiem transportu jest samolot. Obowiązuje jednak nadmiar nakazów i zakazów, które mogą skutecznie utrudnić podróży. A jednak pod ręką i na wakacjach zależy nam na korzystaniu ze swoich sprawdzonych kosmetyków. Jak spakować kosmetyczki do samolotu? Poznaj nasze porady.

kosmetyczka do samolotu

Jak się spakować do bagażu podręcznego?

Kosmetyczka do samolotu to dość powszechna sprawa. To tam trzymamy nie tylko swoje kosmetyki i środki pielęgnacji, ale nawet leki. Przy bagażu podręcznym należy pamiętać o limicie płynów jakie można wnieść na pokład. Ilość wszystkich płynów powinna zmieścić się w jednym litrze. Kosmetyczka powinna być przeźroczysta, a wszystkie środki pielęgnacji na wyraźnym widoku. Kosmetyczka albo torebka powinna zawierać się w wymiarach 20 cm x 20 cm. To jednak nie koniec restrykcji. Każdy jeden pojemniczek nie może przekroczyć 100 ml, z tego powodu niektóre niezbędne kosmetyki można zakupić już po dotarciu na miejsce. Lepiej zostawić płyn do mycia na rzecz perfum, ponieważ myjący żel można dostać w każdym lepszym sklepie.

Czasami podczas pakowania swojej kosmetyczki do samolotu można zastanawiać się nad tym jaki kosmetyk albo środek do pielęgnacji jest płynem? Czy musi mieć przejrzystą formę cieczy? Czy istnieją od tego wyjątki?
Płynem są: kremy, pianki, aerozole, pasty, emulsje, kosmetyki, które są mieszankami cieczy i substancji stałych, perfumy, syropy, żele do mycia oraz szampony.

kosmetyczka samolot

Kosmetyczki do samolotu – niezbędne kosmetyki

Z czego można zrezygnować podczas pakowania do podróży? Warto przemyśleć ten temat by móc zabrać jak najlżejszy bagaż. Niektóre produkty do mycia ciała można zakupić już na miejscu. Może być to płyn do mycia albo mydło. Krem do opalania można dostać w każdej drogerii, tym bardziej w turystycznych lokacjach. Jeśli nie mamy problemu z włosami, może na kilka dni wypróbować lokalnego szamponu. Tak samo z pastami do zębów. Przywiezione z Polski należy mieć kosmetyki kolorowe, do których jesteśmy pewni i przyzwyczajeni, ponieważ wiele razy były testowane na naszej skórze. Można do tego zaliczyć również środki myjące twarz – toniki, żele do mycia skóry twarzy, kremy, sera, albo maseczki. Do tego można zaliczyć takie przedmioty jak krople do oczu, a przede wszystkim leki, które zawsze należy mieć swoje.