ostre-ciecie.pl

finanse, praca, uroda, podróże

tabletki na odchudzanie
Zdrowie

Czy tabletki na odchudzanie naprawdę działają?

Często zdarza się tak, że niektóre osoby wierzą, iż suplementy na odchudzanie zmienią ich figurę bez konieczności zmiany diety czy podjęcia jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Jednak żadne z dostępnych w aptece suplementów nie sprawią, że nasza waga znacznie zmaleje.

Jakie rodzaje tabletek na odchudzanie są dostępne w aptekach

Suplementy na odchudzanie, które są dostępne w aptekach możemy podzielić na:
– hamujące łaknienie
– wytwarzające ciepło
– zmniejszające wchłanianie tłuszczu
Preparaty hamujące łaknienie – ich działanie polega na nadaniu organizmowi uczucia sytości przez absorbowanie wody, dzięki której pęcznieją w żołądku.
Preparaty sprawiające wytwarzanie ciepła – przyspieszają metabolizm i sprawiają, że spalanie tłuszczu jest znacznie skuteczniejsze.
Preparaty zmniejszające wchłanianie tłuszczu – ich działanie jest możliwe dzięki powiązaniu preparatu z tłuszczem w układzie pokarmowym.

Jaki skład zawierają tabletki na odchudzanie?

W tego typu suplementach możemy znaleźć błonnik, który jest odpowiedzialny min. za uczucie sytości. Kolejnym składnikiem jest chrom przyczyniający się do zmniejszenia apetytu. Większość środków na odchudzanie zawiera w swoim składzie kofeinę, która zwiększa ilość spalonych kalorii podczas aktywności fizycznej. L-karnityna jest składnikiem, który wpływa na uzyskiwanie energii z tłuszczów, przez co zmniejsza poziom niechcianej tkanki tłuszczowej.

Jakich tabletek należy unikać?

Do tego typu preparatów zaliczyć możemy wszystkie te tabletki, których pochodzenie jest nie do końca znane. Takie preparaty można bez problemu kupić w internecie, jednak obecnie jest wiele podróbek tych środków, które mogą prowadzić do śmierci. Suplementy te posiadają w swoim składzie sibutraminę, która jest pochodną amfetaminy. Pod żadnym pozorem nie wolno również sięgać po tabletki z jajami tasiemca, których stosowanie może się skończyć poważnymi problemami zdrowotnymi.

Działanie i skutki DPN

DNP jest to dinitrofenol, czyli substancja silnie toksyczna, której głównym zadaniem jest spalanie tkanki tłuszczowej. Dinitrofenol na początku służył jako związek wykorzystywany podczas produkcji amunicji lub konserwacji drewna, dopiero później okazało się, że może być wykorzystany jako składnik tabletek odchudzających. Sprzedaż tego typu preparatów jest w Polsce zabroniona, a ich stosowanie może zakończyć się śmiercią.

Jeśli chcemy, aby zażywanie preparatów na odchudzanie było skuteczne musimy oprócz nich skoncentrować się na diecie i aktywności fizycznej. Jeżeli chcemy zrzucić kilogramy w bezpieczny sposób warto jest poprosić o pomoc dietetyka oraz trenera personalnego.