ostre-ciecie.pl

finanse, praca, uroda, podróże

Pierścionek zaręczynowy z brylantem - porady dla kupujących
Lifestyle

Wybieramy pierścionek zaręczynowy z brylantem

Zaręczyny to wyjątkowy moment w życiu każdej pary. Gdy kobieta zdecyduje się powiedzieć „tak” mężczyźnie, tak naprawdę wchodzą na zupełnie nowy etap wspólnego życia. Zwykle tuż po zaręczynach para zaczyna planować ślub. Można powiedzieć, że zaręczyny to punkt zwrotny. Warto do tego wydarzenia przygotować się odpowiednio, wybierając pierścionek, który wywoła prawdziwą radość na twarzy kobiety. Jak wybrać ten jeden jedyny? Czym się kierować podczas poszukiwań u jubilera? Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek dla wszystkich niezdecydowanych i pełnych stresu mężczyzn.

Wybieramy piękny pierścionek zaręczynowy

Przyjęło się, że pierścionek zaręczynowy to wyjątkowa biżuteria. Inna niż wszystkie, ponieważ o wyjątkowo silnym i symbolicznym znaczeniu. Dlatego też bardzo wielu mężczyzn stara się kupić luksusowy pierścionek z okazji zaręczyn, inwestując w model z drogim kamieniem szlachetnym. Popularne są pierścionki zaręczynowe z brylantem, który uważany jest za najdroższy i najbardziej luksusowy kamień. I rzeczywiście pierścionek zaręczynowy z tym kamieniem z reguły wywołuje przyspieszone bicie serca u każdej z kobiet. W końcu brylant to kamień, których występuje niezwykłe rzadko, stąd też jego cena bywa naprawdę zawrotna.

Co wpływa na cenę pierścionka zaręczynowego z brylantem?

Czy zawsze pierścionek z brylantem musi totalnie zrujnować budżet mężczyzny? Niekoniecznie. Warto pamiętać o tym, że pierścionki z brylantem występują w różnych przedziałach cenowych. Wszystko zależy od tego, czy stawia się na biżuterię od znanej marki, czy też od lokalnego jubilera. Mowa tutaj o małych pracowniach jubilerskich, których biżuteria tworzona jest na zamówienie. To autorskie projekty, które potrafią być wyjątkowo piękne i zrobione z niezwykłą finezją i precyzją. Jednocześnie brak logo znanej marki powoduje, że ich cena jest zdecydowanie bardziej przystępna.

Co jeszcze wpływa na cenę pierścionka zaręczynowego z brylantem? Warto wiedzieć o tym, że na koszty związane z zakupem takiego pierścionka wpływ ma sama jakość i waga kamienia. Im brylant większy, o większej masie, a także wyższej czystości, tym cena będzie bardziej zawrotna. Można kupić piękny pierścionek z niewielkim brylancikiem już poniżej tysiąca złotych. Warto o tym pamiętać, że zaręczynowa biżuteria nie musi rujnować kieszeni kupującego.

Jak wybrać idealny wzór pierścionka?

W sklepach jubilerskich znajduje się naprawdę mnóstwo różnych wzorów pierścionków. Jak wybrać taki, który rzeczywiście przypadnie do gustu kobiecie? Bez wątpienia trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie o to, jaką biżuterię preferuje kobieta. Można to odkryć, zwyczajnie obserwując, jakie egzemplarze najczęściej nosi lub obserwuje w sklepach stacjonarnych czy internetowych. Zawsze można poprosić też o wsparcie bliską osobę, która przyjaźni się z ukochaną. Przyjaciółka, mama lub siostra mogą wiedzieć więcej na temat preferencji odnośnie biżuterii.

Można też zapytać wprost – coraz więcej par decyduje się na takie rozwiązanie. Wtedy wybór pierścionka zaręczynowego nie jest już owiany tajemnicą, ale za to istnieje większe prawdopodobieństwo graniczące z pewnością, że zakupiony model naprawdę skradnie serce kobiety. Dobrze pamiętać o tym, że istotnym czynnikiem związanym z tym, czy biżuteria się spodoba, będzie wybór odcienia kruszcu. Niektóre kobiety preferują zimne białe złoto, inne chętnie noszą klasyczne złoto żółte czy oryginalne różowe. Pierścionki z brylantem najczęściej występują w złotej oprawie, jednak poszczególne propozycje różnią się odcieniem, co ułatwia znalezienie czegoś odpowiedniego dla swojej wybranki.