ostre-ciecie.pl

finanse, praca, uroda, podróże

rodzaje damskiej bielizny
Lifestyle

Najpopularniejsze rodzaje damskiej bielizny

Bielizna damska to bardzo ważny element garderoby każdej kobiety i to bez względu na wiek. Mimo że jej nie widać to odgrywa ważną rolę. W końcu należy pamiętać, że pełni ona nie tylko funkcję praktyczną, ale także jej odpowiedni dobór pozwala zarówno na poprawienie samopoczucia, jak i podniesienie pewności siebie.

Chcąc się w pełni cieszyć i korzystać z walorów użytkowania bielizny, po pierwsze należy zadbać o to, aby była ona właściwie dopasowana do naszych potrzeb. Nic więc dziwnego, że nie tylko jej rozmiar odgrywa ważną rolę, ale także jej model, który powinien uwzględniać zarówno indywidualne upodobania, jak i kształt kobiecej sylwetki. Dlatego też wielu producentów nieustannie poszukuje w swoich produktach takich rozwiązań, dzięki którym będzie możliwe uzyskanie kompromisu między komfortem a estetyką. Pozwoliło to na uzyskanie modeli, które współcześnie są nie tylko pięknie wykonane, ale co ważniejsze również niezwykle wygodne. W ten sposób ich noszenie jest przyjemnością.

Jak wybrać odpowiedni krój i rodzaj biustonosza oraz majtek?

Z każdym rokiem coraz większe grono kobiet zdaje sobie sprawę, że odpowiednio dobrana bielizna, zwłaszcza w zakresie biustonosza to podstawa. W końcu tego typu elementy garderoby, które nosi się na co dzień, mają ogromny wpływ zarówno na komfort, jak i zdrowie. Dlatego też w przypadku biustonosza równie ważną kwestią aniżeli właściwy rozmiar jest także jego odpowiedni model, który powinien uwzględniać stan oraz kształt piersi. Z kolei w przypadku majtek damskich, które przede wszystkim mają pełnić funkcję praktyczną, można wybrać takie modele, które pozwolą na wyeksponowanie atutów sylwetki. Stąd też przy ich wyborze należy uwzględnić zarówno kształt figury, jak i rodzaj noszonego ubrania.

Najpopularniejsze rodzaje i modele biustonoszy oraz majtek damskich

Ze względu na mnogość dostępnych na rynku rodzajów i modeli bielizny, nie powinno być najmniejszych problemów, aby każda z pań dopasowała wspomniane elementy kobiecej garderoby zarówno pod kątem swoich upodobań, jak i kształtu sylwetki oraz rozmiaru. Wśród najpopularniejszych rodzajów biustonoszy możemy wymienić:

  • Miękkie – zazwyczaj są to modele zabudowane, w przypadku których kształt został nadany dzięki drutom umieszczonym pod biustem oraz bocznym fiszbinom. Stanowią doskonałe rozwiązanie dla kobiet posiadających duży biust. Mogą z nich korzystać także panie z tzw. zwiotczałymi piersiami.
  • Półusztywniane – to modele, w których górna część jest miękka, a dolna część została usztywniona specjalną gąbką lub pianką. Zastosowano również druty i fiszbiny boczne, pozwalające na utrzymanie kształtu stanika. Idealny model dla pań z dużymi, jak również średnimi piersiami.
  • Usztywniane – modele wykonywane są ze specjalnej pianki gorseciarskiej, którą obszywa się różnymi rodzajami materiału. Mają odpowiednio uformować i ułożyć biust, co pozwoli również na uzyskanie efektu podniesienia. Doskonały model dla kobiet z mniejszym lub średnim biustem.

Oczywiście nie wolno jeszcze zapominać, że na rynku dostępne są także półbiustonosze, biustonosze typu push-up, bardotka, balkonetka oraz braletka, które zyskują na coraz większej popularności. Z kolei w przypadku majtek damskich do modeli cieszących się największym zainteresowaniem należy zaliczyć: figi, figi z wysokim stanem, stringi, szorty oraz szorto-stringi.

Chcąc kupić najlepszą damską bielizne, zobacz ofertę sklepu Conte: https://conteshop.pl/bielizna