ostre-ciecie.pl

Ostre-ciecie.pl – finanse, praca, uroda, podróże

podróż na Islandię
Podróże

Podróż na Islandię – co zwiedzić i jaki środek lokomocji wybrać?

Niedawno na Netflixie można było obejrzeć film pt. „Historia zespołu Fire Saga”. To opowieść o muzyce i spełnianiu marzeń rozgrywająca się częściowo na Islandii. Ten obraz nie dość, że podnosił na duchu, to jeszcze sprawił, że wielu widzów zapragnęło udać się do tego nordyckiego, małego kraju. Jak wygląda podróż na Islandię? Co warto zwiedzić?

Podróż na Islandię latem i zimą

To wyspa nie z tej Ziemi! Miejsce, gdzie nie brakuje wielu wulkanów i lodowców. Mające bogatą historię oraz jedyną w swoim rodzaju faunę i florę. Zachwyca również niesamowitym klimatem. Nic dziwnego, że coraz więcej turytów właśnie tam chce spędzić kilkudniowy albo dłuższy urlop.

Pytanie jednak, kiedy najlepiej to zrobić? Czy zainteresowane Islandią osoby powinny przybyć na tę wyspę, gdy trwa na niej krótkie latem, a może jednak zimą? To zależy od tego, czego oczekują i co pragną zobaczyć na własne oczy.

Jeżeli ktoś ceni sobie samotne wyprawy i nie przepada za tłumem turystów, to koniecznie musi wylądować w tym kraju podczas trwającej zimy. Wtedy zaobserwuje niezwykłą zorzę polarną i zajrzy do lodowej jaskini, a na koniec ogrzeje się przy gorących źródłach. Z kolei w czerwcu albo lipcu, kiedy temperatura wynosi maksymalnie 15 stopni Celsjusza, jest szansa na rejs i spotkanie wielorybów oraz biwakowanie w lesie.

Prom czy samolot?

Gdy już podejmie się decyzję związaną z dokładną datą podróży, to trzeba jeszcze pomyśleć, jaki środek lokomocji okaże się lepszym rozwiązaniem. Na Islandię można bowiem dostać się promem lub samolotem.

Zdecydowanie bardziej polecana jest wyprawa „stalowym ptakiem”. Szybsza, krótsza, ale niekoniecznie wygodniejsza ze względu na ciasne siedzenia. W przypadki linii lotniczej, dobrym wyborem jest np. Wizzair. Dlaczego? Bo do tego pięknego kraju, o jakim mowa w artykule, lata bezpośrednio z kilku większych miast, m.in. z Krakowa.

Atrakcje na Islandii

Podróż na Islandię to niezapomniana przygoda. Szczególnie warta zwiedzenia jest sama, wyjątkowa stolica, czyli Reykjavik. Znajdują się tam muzea i kościół o trudnej do wymówienia nazwie: Hallgrímskirkja. W miejscowych restauracjach można posmakować lokalnych potraw, a na ulicach obejrzeć ciekawe sztuki i występy.

Poza tym warto przespacerować się wśród domków „elfów” pokrytych trawą oraz udać się do uzdrowiska Blue Lagoon, gdzie można będzie zaznać kojącej kąpieli. Naturalne źródła geotermalne to wizytówka Islandii, ale jeszcze ciekawsze są liczne wodospady (m.in. Skógafoss i Seljalandsfoss) czy jeziora lodowcowe Jökulsárlón.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.