ostre-ciecie.pl

finanse, praca, uroda, podróże

jak założyć bloga
Praca

Jak założyć bloga? Od czego zacząć?

Blog to własna przestrzeń w sieci, w której można rozmawiać na tematy, które się lubi, jednocześnie dzielić się swoimi przemyśleniami lub wiedzą z podobnie myślącymi odbiorcami. Blog może być też świetnym sposobem na zarabianie pieniędzy. Wiele osób się zastanawia jak założyć bloga i jak go z powodzeniem prowadzić?

Jak założyć bloga?

Najważniejsza jest koncepcja. Jest niezliczona liczba blogerów, więc należy się zastanowić i odpowiedzieć na pytania: co chcesz powiedzieć światu? Jakie masz zainteresowania? Co Cię różni od wszystkich innych? Odpowiedzi muszą być jasne i precyzyjne.
Kolejnym krokiem jest grupa docelowa. Następnie nazwa i domena. Aby korzystać z gotowego systemu edycji, warto go połączyć z domeną .pl lub .com. Wygląda to bardziej profesjonalnie.
Ważne jest również menu. Wielu nowych czytelników korzysta z nawigacji na blogu, więc należy uwzględnić menu główne i podkategorie.
Można skorzystać z istniejących blogów jako źródła inspiracji, ale starać się zachować unikalność i być kreatywnym.
Kolejnym istotnym punktem jest język wizualny. Blogi działają głównie poprzez obrazy. Potrzebne są dobre zdjęcia, więc warto podszkolić warsztat fotograficzny lub nawiązać współpracę z kimś kto zna się na fotografii.
Na początku, warto skorzystać z mediów społecznościowych. Można użyć Facebooka lub Instagrama, aby przyciągnąć uwagę innych ludzi do swojego bloga. Nie należy ignorować potęgi mediów społecznościowych. Własna strona FB i kanał na Instagramie, to część dobrze ugruntowanego pakietu blogów. Najlepiej jest utrzymywać kanały mediów społecznościowych od samego początku i zapełniać je treściami równie regularnie, jak sam blog.
Ponadto należy pomyśleć o częstotliwości publikowania wpisów. Raz w tygodniu? Dwa lub trzy razy w tygodniu? Ważna jest regularność, którą można zrealizować tylko dzięki dużej sile woli, radości i pasji.

Bez pracy nie ma kołaczy

Nie należy się spieszyć, ale trzeba być na bieżąco.
Koncepcja musi dojrzeć, menu musi być dobrze przemyślane, a obrazy nie rodzą się z dnia na dzień.
Jednak kiedy już się zacznie i odnajdzie swoją drogę, blog będzie świetną zabawą.
Wszyscy odnoszący sukcesy blogerzy przeszli trudną drogę. Aby osiągnąć sukces trzeba coś poświęcić i uzbroić się w cierpliwość.
Blogowanie nie zawsze jest przyjemne, ma się do czynienia z różnymi ludźmi.
Jednak zawsze należy starać się być życzliwym. Niezależnie od tego, czy chodzi o nudne spotkania, czy źle sformułowane e-maile, które wlatują do skrzynki pocztowej – warto również zachować spokój.